Vývěska obecního úřadu

Pomoc v souvislosti s ničivým bouřkami a tornádem

Dopis pro starosty od hejtmanky Středočeského kraje

Milé starostky a starostové,

předevčírem v noci řádila bouřka ve Středočeském kraji. I když se nedala srovnat s tím,  co se včera stalo v Jihomoravském kraji, přesto nějaké škody napáchala.

Pokud by byl někde problém, se kterým bychom mohli jako kraj pomoci, napište,  prosím, buď mně nebo panu Ing. Navrátilovi z krizového řízení, mail: navratil@kr-s.cz, tel.  257 280 156, 724 033 768.

V Jihomoravském kraji napáchalo tornádo takové škody, že to v historii naší země nemá obdoby.

Desítky obcí byly zcela zničeny či z velké části poškozeny. Mnoho lidí bylo zraněno,  někteří dokonce zemřeli. Jsme ve spojení s hejtmanem Janem Grolichem, stejně jako  jsou ve spojení týmy krizařů.

Sil a prostředků všech složek IZS a ozbrojených sil je na místě v tuto chvíli dostatek a  další pomoc bude koordinována s krajem.

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém pondělním jednání bude rozhodovat o  humanitárním daru 1 milionu Kč pro postiženou oblast.

Na pomoc obcím a lidem pak také vzniklo několik sbírek, kam je možné přispět. Pokud  tak chcete Vy nebo Vaši občané učinit, využijte, prosím, jednu z nich.

Jejich prostřednictvím je pomoc organizovaná a zaručuje rychlý přísun financí do  postižené oblasti.

Moc Vám děkuji za pomoc a pokud by byl nějaký problém k řešení ve Vašich obcích (od  krizového, ani složek IZS nemám v tuto chvíli hlášeny větší komplikace), opravdu se  neváhejte ozvat.

Organizátor sbírky

číslo účtu

variabilní symbol

Český červený kříž

Diecézní charita Brno

Adra

Diakonie Českobratrské církve evangelické

2100691426/2010

Děkuji Vám moc a srdečně Vás zdravím do všech Vašich obcí a měst.

Mgr. Petra Pecková

hejtmanka Středočeského kraje