Obec Osek

Šetření vodou z veřejného vodovodu

Vodovody a kanalizace Beroun, Obec Osek

Vážení občané,

vzhledem k blížícímu se období zvýšených nároků na odběry pitné vody Vás společně s firmou Vodovody a kanalizace Beroun, a.s. žádáme o šetření vodou z veřejného vodovodu. Tato voda není určena pro plnění bazénů, zálivky, mytí aut apod., je primárně určena pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou a jejího využití k hygieně.

V tomto období může dojít k situaci, kdy kapacita sítě a akumulačního objemu vodojemu nedokáže vždy pokrýt špičkové odběry a proto může docházet k omezeným dodávkám vody, především ve vyšších částech obce. V případě delších výpadků dodávek vody, bude zajištěno náhradní zásobování projíždějícími cisternami. O takové situaci budeme vždy aktuálně informovat prostřednictvím webových stránek obce.

Z výše uvedených důvodů VaK Beroun pomáhá svým zákazníkům těmto problémům předcházet a nabízí možnost dodávky  vody do bazénu pomocí přistavené cisterny. Přistavení cisterny je však služba placená, aktuální ceník je zákazníkům k dispozici na webových stránkách www.vakberoun.cz, na telefonních číslech 311 747 125, 606 666 908 nebo na e-mailové adrese petr.tomsa@vakberoun.cz. Prostřednictvím uvedených kontaktů, případně osobní návštěvy v zákaznických centrech, je pak možné službu objednat a dohodnout si s našimi pracovníky potřebné podrobnosti.

Tento způsob plnění bazénů je výhodný, protože odpadá zdlouhavé plnění standardní vodovodní přípojkou, která na takto velký odběr není dimenzována a eliminuje problémy s tlakem a příp. zákalem nejen u odběratele ale i v blízkém okolí. Nárazové odběry pitné vody způsobují významné zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí nad limitní hodnoty. Tím může dojít krátkodobě k zakalení vody zvýšenou koncentrací železa v pitné vodě a zároveň pak v některých lokalitách i k poklesu tlaku ve vodovodním řadu. Tyto negativní jevy se mohou projevit i u dalších odběratelů.

Společnost Vodovody a kanalizace Beroun se se snaží se vyjít vstříc svým zákazníkům a vyřizuje objednávky dle jejich přání – a to i v odpoledních hodinách či o víkendu na předem sjednanou dobu.

Pokud však z technických důvodů nelze domovní bazén plnit z cisterny a je nutno jej doplňovat prostřednictvím vodovodní přípojky, je nutno bazén napouštět velmi pomalu a mimo dobu odpoledních a večerních špičkových odběrů. Tím se předejde k zakalení vody způsobené zvýšenou rychlostí proudění pitné vody v potrubí a problémům s dodávkou vody. Doporučujeme napouštění bazénů předem konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku na tel. čísle 311 747 120 nebo 606 666 990, kde budou předem upozorněni na nadměrný odběr.

Děkujeme za pochopení a dodržování uvedeného nařízení.

DušanKubovčiak

starosta obce

Kontakty pro další informace:

Vodovody a kanalizace Beroun, a.s.

Mostníkovská 255, 266 41  Beroun

Zelená linka 800 100 663

www.vakberoun.cz

Aktuální informace o zásobování vodou Vám sdělí kolegové z dispečinku naší společnosti na číslech 606 666 990, 311 747 120.

Dnes je: 21.09.2018

Dnes má svátek: Matouš

Uzavírka silnice č. III/11711 v Oseku a vyznačení objízdné trasy
Z důvodu zrušení kolejové vlečky Buzuluk Komárov na komunikaci č. III/11711 v Oseku bude tato komunikace uzavřena, v příloze je vyznačení objízdné trasy. Práce budou provedeny během jednoho dne v termínu 2.- 4.10.2018 /přesný termín bude oznámen nejpozději 48 hodin před uzavírkou/
48/2018 Veřejnoprávní smlouva
uzavřena mezi obcí Osek s městem Hořovice o vykonávání úkolů na úseku zajišťování místních záležitostí veřejného pořádku na území obce Osek v rozsahu vymezeném zákonem o obecní policii, jinými zákony a touto smlouvou
Uzavírka a objízdná trasa na silnici III/11723 Komárov Újezd oprava komunikace
Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu, očkování psů, kominické služby
Nabídka pro vlastníky pozemků pronajatých ZD Mořina
Zemědělské družstvo Mořina
Výkup jablek
Mladecký dvůr s.r.o., Zbiroh, Sládkova 595
Zásobování vodou
Řád veřejného pohřebiště obce Hvozdec
23/2018 Opatření obecné povahy při nedostatku vody čj. MUHO/10771/2018
Šetření vodou z veřejného vodovodu
Vodovody a kanalizace Beroun, Obec Osek
Nabídka zájezdů s nástupním místem v naší obci
Team OnlineCesty Group Tel: +420 733 231 403 E-Mail: rezervace@onlinecesty.cz Dovolená a zájezdy www.onlinecesty.cz Marketingové služby www.onlinecestymarketing.cz
Místní poplatky v roce 2018
Silnější pokrytí obce Osek O2 Internetem
Informace z Městského úřadu Hořovice
Městský úřad Hořovice, odbor vnitřních věcí a právní
Kroniky a pamětní knihy obce Osek
10/2015 Oznámení o nalezení opuštěné věci - vodní dílo Žákův náhon
Mapový portál obce Osek

Jak často navštěvujete naše stránky ?

Denně
odpověď Denně (49%)
Týdně
odpověď Týdně (21%)

Vadí Vám zaparkovaná auta při průjezdu obcí, nebo při chůzi po chodníku?

Vadí
odpověď Vadí (70%)