Obec Osek

Šetření vodou z veřejného vodovodu

Vodovody a kanalizace Beroun, Obec Osek

Vážení občané,

vzhledem k blížícímu se období zvýšených nároků na odběry pitné vody Vás společně s firmou Vodovody a kanalizace Beroun, a.s. žádáme o šetření vodou z veřejného vodovodu. Tato voda není určena pro plnění bazénů, zálivky, mytí aut apod., je primárně určena pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou a jejího využití k hygieně.

V tomto období může dojít k situaci, kdy kapacita sítě a akumulačního objemu vodojemu nedokáže vždy pokrýt špičkové odběry a proto může docházet k omezeným dodávkám vody, především ve vyšších částech obce. V případě delších výpadků dodávek vody, bude zajištěno náhradní zásobování projíždějícími cisternami. O takové situaci budeme vždy aktuálně informovat prostřednictvím webových stránek obce.

Z výše uvedených důvodů VaK Beroun pomáhá svým zákazníkům těmto problémům předcházet a nabízí možnost dodávky  vody do bazénu pomocí přistavené cisterny. Přistavení cisterny je však služba placená, aktuální ceník je zákazníkům k dispozici na webových stránkách www.vakberoun.cz, na telefonních číslech 311 747 125, 606 666 908 nebo na e-mailové adrese petr.tomsa@vakberoun.cz. Prostřednictvím uvedených kontaktů, případně osobní návštěvy v zákaznických centrech, je pak možné službu objednat a dohodnout si s našimi pracovníky potřebné podrobnosti.

Tento způsob plnění bazénů je výhodný, protože odpadá zdlouhavé plnění standardní vodovodní přípojkou, která na takto velký odběr není dimenzována a eliminuje problémy s tlakem a příp. zákalem nejen u odběratele ale i v blízkém okolí. Nárazové odběry pitné vody způsobují významné zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí nad limitní hodnoty. Tím může dojít krátkodobě k zakalení vody zvýšenou koncentrací železa v pitné vodě a zároveň pak v některých lokalitách i k poklesu tlaku ve vodovodním řadu. Tyto negativní jevy se mohou projevit i u dalších odběratelů.

Společnost Vodovody a kanalizace Beroun se se snaží se vyjít vstříc svým zákazníkům a vyřizuje objednávky dle jejich přání – a to i v odpoledních hodinách či o víkendu na předem sjednanou dobu.

Pokud však z technických důvodů nelze domovní bazén plnit z cisterny a je nutno jej doplňovat prostřednictvím vodovodní přípojky, je nutno bazén napouštět velmi pomalu a mimo dobu odpoledních a večerních špičkových odběrů. Tím se předejde k zakalení vody způsobené zvýšenou rychlostí proudění pitné vody v potrubí a problémům s dodávkou vody. Doporučujeme napouštění bazénů předem konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku na tel. čísle 311 747 120 nebo 606 666 990, kde budou předem upozorněni na nadměrný odběr.

Děkujeme za pochopení a dodržování uvedeného nařízení.

DušanKubovčiak

starosta obce

Kontakty pro další informace:

Vodovody a kanalizace Beroun, a.s.

Mostníkovská 255, 266 41  Beroun

Zelená linka 800 100 663

www.vakberoun.cz

Aktuální informace o zásobování vodou Vám sdělí kolegové z dispečinku naší společnosti na číslech 606 666 990, 311 747 120.

Dnes je: 18.07.2018

Dnes má svátek: Drahomíra

Pozvánka ke zkouškám znalosti hub v roce 2018
Krajská hygienická stanice SK se sídle v Praze
Příměstské tábory, Svatojánci z.o., červenec, srpen 2018
Stanislav Jílek předseda spolku Svatojánci z.s. svatojanci@email.cz +420 720 308 816 www.svatojancizs.webnode.cz
Řád veřejného pohřebiště obce Hvozdec
23/2018 Opatření obecné povahy při nedostatku vody čj. MUHO/10771/2018
Šetření vodou z veřejného vodovodu
Vodovody a kanalizace Beroun, Obec Osek
Nabídka zájezdů s nástupním místem v naší obci
Team OnlineCesty Group Tel: +420 733 231 403 E-Mail: rezervace@onlinecesty.cz Dovolená a zájezdy www.onlinecesty.cz Marketingové služby www.onlinecestymarketing.cz
Místní poplatky v roce 2018
Silnější pokrytí obce Osek O2 Internetem
Informace z Městského úřadu Hořovice
Městský úřad Hořovice, odbor vnitřních věcí a právní
Kroniky a pamětní knihy obce Osek
10/2015 Oznámení o nalezení opuštěné věci - vodní dílo Žákův náhon
Mapový portál obce Osek

Jak často navštěvujete naše stránky ?

Denně
odpověď Denně (48%)
Týdně
odpověď Týdně (20%)

Vadí Vám zaparkovaná auta při průjezdu obcí, nebo při chůzi po chodníku?

Vadí
odpověď Vadí (70%)